Умовы прыёму ГУДА

Залічэнне дзяцей у ГУДО "Дзіцячы сад № 10 г. Баранавічы" ажыццяўляецца загадчыкам пры наяўнасці  дакументаў, у адпаведнасці з Пастанаўленнем Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь ад 25 ліпеня 2011 г. №150 "Об утверждении Положения об учреждении дошкольного образования и признании утратившими силу некоторых нормативных правовых актов Министерства образования Республики Беларусь" (глава 5).

Пастаноўка на улік дзіцяці, якое мае патрэбу ў вызначэнні ва ўстанову адукацыі для атрымання дашкольнай адукацыі п.6.6.

Дакументы і (або) звесткі, якія прадстаўляюцца грамадзянінам для ажыццяўлення працэдуры

1. Пашпарт або іншы дакумент, які сведчыць асобу законнага прадстаўніка дзіцяці.

2. Пасведчанне аб нараджэнні дзіцяці (пры яго наяўнасці - для дзяцей, якія з'яўляюцца непаўналетнімі замежнымі грамадзянамі і асобамі без грамадзянства, якім прадастаўлены статус бежанца або дадатковая абарона ў Рэспубліцы Беларусь альбо якія хадайнічаюць аб прадастаўленні статусу бежанца або дадатковай абароны ў Рэспубліцы Беларусь)

Дакументы, запытаныя ўпраўленнем па адукацыі

не запытваюцца

Памер платы, якая спаганяецца пры прыняцці рашэння

бясплатна

Максімальны тэрмін прыняцця рашэння

у дзень звароту

Тэрмін дзеяння прынятага рашэння

да атрымання накіравання ва ўстанову адукацыі

Звяртацца да спецыялістаў інфармацыйнай службы "Адно акно", вул. Дзяржынскага, 3 ; панядзелак-чацвер з 8.00 да 19.00, пятніца з 8.00 да 20.00  тэл. 64-40-84, 64-40-94, 64-46-85, 142.

Выдача накіраванняў ва ўстанову, якая забяспечвае атрыманне дашкольнай адукацыі п. 6.7.

(адміністрацыйная працэдура, якая выконваецца Упраўленнем па адукацыі Баранавіцкага гарвыканкама па заявах грамадзян (у адпаведнасці з Указам Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь ад 26.04.2010 № 200)).

Выдача накіравання ў дзяржаўную ўстанову адукацыі для асваення зместу адукацыйнай праграмы дашкольнай адукацыі ажыццяўляецца Упраўленнем па адукацыі Баранавіцкага гарвыканкама (225320, г.Баранавічы, вуліца Куйбышава, 55, 1 паверх, кабінет 101, тэл. 64-71-59)

Час працы:
Панядзелак – с 8.00 до 17.00, абед с 13.00 до 14.00

Чацверг – с 14.00 до 17.00

Дакументы і (або) звесткі,якія прадстаўляюцца грамадзянінам для ажыццяўлення адміністрацыйнай працэдуры 6.7. (атрыманне напрамка):

• Пашпарт або іншы дакумент, які сведчыць асобу законнага прадстаўніка дзіцяці.
  • Пасведчанне аб нараджэнні дзіцяці.
  • Заключэнне Дзяржаўнага цэнтра карэкцыйна-развіваючага навучання і рэабілітацыі - у выпадку накіравання дзіцяці ў групу інтэграванага навучання і выхавання дзяржаўнай установы адукацыі, спецыяльную групу дзяржаўнай установы адукацыі, дзяржаўная спецыяльная дашкольная ўстанова.
  • Звесткі аб даце пастаноўкі і рэгістрацыйным нумары ва ўстанове дашкольнай адукацыі.

Памер платы, якая спаганяецца пры ажыццяўленні адміністрацыйнай працэдуры - бясплатна.

Максімальны тэрмін ажыццяўлення адміністрацыйнай працэдуры-у дзень звароту.

Тэрмін дзеяння дакумента, які выдаецца пры ажыццяўленні адміністрацыйнай працэдуры-15 дзён.